Пневматичний обприскувач — функціональний, зручний у використанні пристрій для обробки рослин, інших побутових і господарських робіт.
Усередині його бака знаходиться помповий насос, що нагнітає тиск для пересування знаходиться в ньому розчину. По трубці рідина з резервуара перетікає в форсунку і через сопла розбризкується поверхнею. Перед початком роботи з розпилювачем необхідно підкачати повітря всередині його ємності. Він буде функціонувати, поки тиск не впаде. Після цього процедуру підкачки повторюють знову. Відзначимо, що можна купити насоси для обприскувачів на https://agroplast.ua/uk_UA/c/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%81%D0%B8/67.
Різновиди та особливості використання
Насосний розпилювач може мати різну конструкцію, оснащуватися резервуаром ємністю від 0,5 до 20 літрів. За способом перенесення і охоплення території дані вироби діляться на наступні види: компактні ручні пульверизатори з об’ємом бака до 2-х літрів. Такі моделі оснащуються кришкою з важелем. Для використання за допомогою насоса, розташованого у верхній частині, збільшують тиск в ємності. Потім натискають на важіль для розподілу рідини. При припиненні подачі розчину знову підкачують повітря. Ручні пульверизатори використовуються для маленьких розмірів робіт: в парниках, теплицях, домашніх квітниках.
Плечові обприскувачі володіють більш містким резервуаром місткістю до 12 літрів. Через вагу їх досить складно переносити в руки разом з вмістом, тому для їх перенесення передбачені плечові ремені. У верхній частині корпусу розташований гнучкий шланг зі штангою, забезпечений розподільною рідиною форсункою. Ранні моделі рівномірно розподіляють навантаження на плечі і спину. Тому з їх допомогою можна опрацювати великі площі. Обсяг бака в таких пристроях може становити до 20 л.в їх конструкції також присутній телескопічна штанга, що розширює діапазон обробки. Обприскувачі з резервуаром великого обсягу (18-20 л) можуть оснащуватися коліщатками для переміщення по землі.
Переваги пневматичних обприскувачів
Насосні розпилювачі отримали популярність завдяки надійності і довговічності конструкцій за рахунок відсутності у них складних або тертьових вузлів і механізмів. При високій продуктивності, економічності вони не потребують електричної енергії, повністю автономні в роботі. Швидко заправляються, легко миються, не вимагають специфічного догляду або спеціальних умов для зберігання в міжсезоння.