Щоб лікування виявилося ефективним, необхідно дуже уважно дотримуватись правил прийому лікарських препаратів.
Для цього потрібно ознайомитися із вказівками лікаря, а також вивчити інструкцію. Можна переглянути інструкції ліків на https://diahnoz.info/, щоб точно знати, як потрібно приймати конкретний препарат.
Особливості прийому
Бажаючи розібратися, як правильно приймати той чи інший препарат, важливо вибрати підходящий час прийому ліків щодо вживання їжі. Правила у цьому питанні такі:
- Фраза «до їжі» в інструкції повинна розумітися як тимчасовий проміжок від 30 до 60 хв, що передує прийому їжі.
- «Під час їжі» означає не тільки процес прийому їжі, а й плюс/мінус ще півгодини.
- «Після їжі» означає, що після їди до застосування лікарського засобу має пройти від півгодини до двох годин.
- Якщо в інструкції написано «натщесерце», значить, випити ліки потрібно принаймні за годину до їди.
Якщо ж в інструкції взагалі нічого не сказано про час прийому ліків, приймати його потрібно за півгодини до їжі. Це стандартна рекомендація, яка застосовується до всіх препаратів.
Якщо пацієнту доводиться приймати кілька різних препаратів, не можна робити це одночасно. Це означає, що потрібно витримати паузу від 15 хвилин між прийомом різних ліків, щоб знизити навантаження на внутрішні органи. Буквально «пити таблетки жменями» дуже шкідливо для шлунка та печінки.
Для запивання ліків слід використовувати просту кип’ячену або бутильовану воду. Така рідина абсолютно нейтральна і не впливає на ефективність препарату.
Лікарські препарати не рекомендується запивати молоком. Воно здатне негативно вплинути на ефективність деяких ліків (глікозиди, противиразкові засоби). Не запиваються молоком та ферментні препарати, антибіотики, ліки, що містять залізо.
Чай також не підходить для запивання ліків. Танін, який міститься в даному напою, здатний вступати в реакцію з препаратами, що містять азот, утворюючи нерозчинні сполуки.
Категорично заборонено поєднувати прийом будь-яких ліків із вживанням спиртних напоїв. Алкоголь здатний непередбачуваним чином вплинути на дію лікарського препарату, що вкрай згубно для організму. Так, наприклад, при прийомі нестероїдних ліків та алкоголю слизова оболонка сильно ушкоджується. Згодом утворюється виразка шлунка.