Одним із найпростіших варіантів для вирощування сільськогосподарських культур у закритому ґрунті є парник. Дана конструкція складається з опор та натягнутого зверху якісне європейське агроволокно.
Ці споруди прості в установці, можуть мати різні розміри та конфігурацію. Пропонується замовити парники на Prolisok, де є великий вибір виробів.
Правила встановлення
Монтаж теплиць подібного типу не складає труднощів, їх може виконати практично будь-яка людина. Однак потрібне дотримання таких умов:
- Визначається тип та габарити парника. Враховується сезонність споруди чи стаціонарний монтаж. У першому випадку обов’язково потрібно забезпечити можливість демонтажу конструкції без пошкодження агроволокна та інших елементів.
- Виходячи з параметра сезонності та клімату місцевості, підбирається тип агроволокна за товщиною, ступенем прозорості. Якщо парник розміщується в сонячному регіоні, потрібно часткове затемнення плівки, щоб уникнути опіків листя рослин.
- Розрахунок кількості матеріалу. Монтаж плівки ведуть з нахлестом 10-15 см, потрібно забезпечити захист швів від проникнення зовнішнього повітря.
- Для кріплення на каркас додається 20-25 см із кожного боку.
- При встановленні агроволокна краще вибирати безвітряний день з помірною температурою повітря. Так матеріал не збиватиметься з опор, провисатиме або зайво розширюватиметься.
- Встановлювати покривний матеріал необхідно до посадки рослин, щоб ґрунт та повітря прогрілися до потрібних температур.
Поради
Для тимчасових сезонних парників можна придбати звичайний матеріал. Однак її товщина має враховувати вітрові навантаження, сильний дощ, град. Не можна, щоби природні фактори пошкодили покриття. Для цілорічних парників буде потрібна більш щільна плівка. Тут розрахунок ведеться на максимальні снігові навантаження, які можуть бути у регіоні.
Для найпростіших парників, що закривають окремі грядки, можна підібрати агролокно с меншою щільністю. У цьому випадку варто передбачити можливість відкриття та закриття ґрунту в спекотні дні.
Затискати плівку на каркасі варто спеціальними пластиковими кліпсами, рейками. До землі можна кріпити кілками чи притиснути важкими предметами.
Стики можна зварювати для стаціонарних парників або краще скріплювати скотчем, якщо передбачається демонтувати матеріал після сезону збирання врожаю.