Як виконати монтаж профілю для світлодіодної стрічки

Алюмінієвий профіль для лед стрічки потрібен не тільки для того, щоб гарно оформити освітлення в інтер’єрі. Основним його завданням є відведення тепла.

У процесі роботи засіб для освітлення нагрівається, а тривалий перегрів здатний призвести до швидкого виходу його з ладу. Саме тому монтаж світлодіодної стрічки із споживаною потужністю понад 9,6 Вт/м спеціалісти рекомендують проводити у спеціальному алюмінієвому профілі.

У процесі експлуатації він служить її захистом від механічних впливів, а також ефективно відводить тепло, що виробляється світлодіодами. Таким чином зменшується деградація останніх та збільшується термін їх служби.

Способи монтажу короба для світлодіодної стрічки

Алюмінієвий профіль має відмінності від пластикового за формою та способом встановлення. Одним із найпростіших видів за обома показниками є накладна модель. Додатково він поділяється на два підвиди:

  • п-подібний або прямокутний;
  • кутовий.

Спосіб встановлення відображається у самій назві алюмінієвого профілю для лед:

  • Накладні варіанти монтуються на будь-які рівні поверхні зверху. Щоб закріпити їх, використовують клейовий пістолет, шурупи, двосторонній скотч.
  • Монтаж кутового профілю здійснюється в кухонних гарнітурах, шафах чи інших конструкціях, що потребують кутового освітлення.
  • Вбудовані або врізні профілі потребують попередньої підготовки ніш під розміри установок. Конструкція таких профілів передбачає бічні бортики, які є декоративним елементом і закривають нерівності країв паза.
  • Підвісні профілі використовуються для облаштування світильників.

Монтуючи алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки, важливо передбачити можливість доступу для подальшого обслуговування джерела світла у процесі експлуатації.

Особливості монтажу

Траєкторію установки слід розрахувати і спланувати завчасно. Найпоширенішим варіантом кріплення профілю до поверхні є монтаж на шурупи. Для цього на ньому через кожні 15-20 см необхідно просвердлити отвори, що збігаються з посадковими отворами на поверхні, до якої буде закріплено конструкцію.

Для рівномірного кріплення світлодіодної стрічки на алюмінієвий профіль під лед, необхідно передбачити, щоб їхні довжини збігалися. Для швидкого нанесення на неї із зворотного боку нанесено двосторонній скотч.

Щоб покращити приклеювання лед тасьми до основи, іноді додатково застосовують клейовий пістолет. Повторне склеювання матеріалів не допускається, адже при переклеюванні частково втрачаються властивості клейового складу скотчу.

Як підключити стрічку до блока живлення

Послідовність підключення виробу до блоку живлення та наклеювання здійснюється залежно від:

  • складності монтажу;
  • типу підключення.

Важливо завчасно передбачити місце виходу проводів підключення та спосіб їхньої ізоляції для створення декоративного вигляду конструкції. Для цього конструкції мають спеціальні пази або оздоблення.

Яку роль відіграє розсіювач

Алюмінієвий профіль з розсіювачем призначається для пом’якшення світлового потоку. Матові елементи використовують для:

  • забезпечення захисту від пилу та механічного впливу;
  • запобігання негативному впливу потужного світлового потоку на зір людини.

Яку роль виконують бічні заглушки

Елементи надають алюмінієвому профілю для лед підсвічування завершеного вигляду. Як правило, вони входять до комплекту. З одного боку така заглушка має закритий вигляд. З боку підключення може бути розташований отвір для виходу проводів або його доведеться проробити самостійно під час підключення.

Монтуючи діодну стрічку у профілі у вологих приміщеннях потрібно враховувати ступінь їх пило- і вологозахисту.