Борошно з пшениці: переваги, сорта та правила зберігання

Борошно — основа основ. Неможливо уявити світ без хліба, пиріжків, солодкої випічки, макаронів. Всі ці вироби роблять із пшеничного борошна — продукту, що відрізняється завидною різноманітністю.

Здавалося б, просто мелене зерно! Насправді процес досить складний, недарма борошно поділяється на сорти та види. Але всі різновиди борошно черкаси варті того, щоб їх спробувати.

Переваги

Це цей класичний смак. Всі ми звичні до нього з дитинства. Характерний трохи горіховий присмак борошняних виробів люблять і цінують багато хто. А поділяй дуже багато, і така завидна різноманітність гарантує: свої шанувальники знайдуться у будь-якого продукту.

Багато хто міркує про шкоду пшеничного борошна. Але оболонки пшеничних зерен — справжнє джерело мікроелементів. Достатньо вибрати замість звичайного борошна цільнозернове, і випічка стане набагато кориснішою. А міркування про шкоду глютена перебільшені: непереносимість глютена — за одягання досить рідкісне, і більшості специфічна дієта просто не потрібна.

Вироби із борошна ситні. Багато з них також компактні, що дозволяє брати їх із собою в поїздки або походи. Перекусив булочкою на зупинці, заправився бутербродами на вокзалі, перехопив пиріжок під час поїздки до села — і жити стає набагато приємніше.

Сорти

Вищий. Найтонший помел, причому використовуються лише очищені ядра. Колір борошна білий. Вона відмінно підходить для всілякої випічки, особливо солодкої та здоби, добре піднімається, дає розсипчасте тісто. Корисних речовин майже немає.

Перший. Трохи грубіше; тісто добре піднімається і довго залишається свіжим. Корисних речовин стільки ж. Хороша для несолодкої випічки: хліба, пиріжків, хачапурі.

Другий. Колір дещо темніший, адже у складі є певний відсоток оболонок зерна. Це робить борошно кориснішим за попередні, але й піднімається воно гірше за рахунок меншої кількості глютену. Вироби з борошна другого сорту швидко черствіють, але для млинців та оладок це ідеальний варіант.

Шпалерна, вона ж цільнозернова. Виготовляється із цільних зерен і має характерний, досить темний колір. Найкорисніший різновид борошна. Зазвичай з неї роблять хліб, а для інших виробів змішують з іншими сортами: на чистій цільнозерновій тісто погано піднімається і дуже пористе.

Також існує зовсім особливий сорт, який вибивається із загального ряду – крупчатка. Це борошно грубого помелу із склоподібних сортів пшениці. Відмінно поводиться в дріжджовій випічці, особливо здобній.

Правила зберігання

Ідеальне місце для борошна — прохолодне, темне та сухе. Великі обсяги варто зберігати в коморах і підвалах подалі від радіаторів, малі в холодильнику і навіть у морозилці, а також у верхніх шафах далеко від плити. Тепло, вода та сонячне світло борошно швидко псують.

Кисень – інший ворог білого порошку. Краще не зберігати борошно у розкритих пакетах, а відразу пересипати в герметичні банки або пакети з зиплоком.

Поводьтеся з борошном обережно. Вона летюча, і як хмари дуже вибухонебезпечна.