Історія українських вишиванок та їх різновиди

Самовираженням для українського народу служить вишиванка. Саме вона служить відображенням історії з культурою, традицій з цінностями народу.

Можливо купити вишиванку на сайті або в спеціалізованому магазині. саме за допомогою вишиванки люди України виражали себе серед інших. Вони носили сорочки з вишивкою святкові або ж повсякденні. Серед українців вони ожили з більшою хвилею. Але слід відмітити, що певна етнічна група існує в окремих регіонах країни. І тому у кожній місцевості присутні певні традиції та візерунки. Різноманітні техніки вишивання люди створювали на протязі багатьох століть. Для кожного орнаменту присутнє своє місце. Це все із-за того, що українці вірили в силу малюнку та захист завдяки йому від нечистої сили. Саме за цим предметом ставало можливим визначити походження людини та його статус у суспільстві.

У кольорах не було обмежень на Вінничині. Але на сорочках тут свій ведучий колір. На предметі поєднано практично всі стилі відображення деталей та технік виконання, а саме хрестик та низь, різноманітні різновиди мережок та вирізування, настилання та інше. Окремі орнаменти композицій поєднували за допомогою контурних швів.

На Волині для сорочок притаманні геометричні візерунки та чіткість. Вишуканості додає простота візерунка. Вишивку роблять на було-сірому полотні за допомогою червоної нитки. На півдні області більш переважними є візерунки з рослинними мотивами.

На Дніпропетровщині горловину та манжети вишивають чорним плисом з кольоровими видами ниток. Чорний з червоним є домінуючими кольорами чоловічої сорочки. Такі ж сорочки використовують і у Донецькій області, але додають ще вирізування та мережку. На Житомирщині вишивають дрібним хрестиком. Рукава повністю вкривають червоним кольором з поєднанням синього або чорного. У Закарпатській області себе не обмежують у виборі забарвлень. Але червоно-чорна гама все ж таки домінує. Вишивку робили формами у виді зигзагів. У запорізькій області більш за все розповсюдженими є рослинні мотиви. Також це можуть бути геометричні фігури великого розміру.

Але найбільш багатшою з виконання та оздоблення прийнято вважати вироби в Івано-Франківській області. Тут присутні різноманітні орнаменти та забарвлення. На Київщині перевагу віддавали геометричнім малюнкам, виконаним у чорних та коралово-червоних, білих забарвленнях. Тут присутні ромби та хміль, інші візерунки.