Поняття про поворотні пневмоциліндри та їх призначення

Пневмоциліндр-пристрій, який дозволяє перетворювати енергію стисненого повітря в рушійну силу. Як правило, в результаті перетворення енергії викликається рух поршневого штока.

Таке обладнання часто застосовується на підприємствах важкої промисловості. Можна замовити поворотні пневмоциліндри на https://sprenergo.com.ua/644229302-povortni-pnevmotsylindry/, вибравши відповідну модель.

Особливість

Для пневматичних циліндрів прийнято поділ на дві основні категорії:

  1. Циліндри односторонньої дії-це пристрої, які функціонують відповідно до наступного принципу. Потік стисненого повітря штовхає поршень тільки в одному напрямку. Для повернення поршня в початкове положення в конструкції циліндра є поворотна пружина. Обов’язково реалізується скидання повітря, який надходить в циліндр зовні.
  2. У пневмоциліндрах, в основі конструкції яких реалізована система двосторонньої дії, здійснюється переміщення штока в різних напрямках. Прямий хід дозволяє розвивати значно більше зусилля, ніж зворотний.

Вид

Циліндри з одностороннім штоком з категорії пристроїв двосторонньої дії поширені надзвичайно широко, оскільки конструкція їх гранично проста. Можна задавати швидкість переміщення поршня при русі як в прямому, так і в зворотному напрямку. Пристрій компактний, що є ще одним його плюсом.

У пневмоциліндрів з двостороннім штоком є одна важлива перевага. При використанні такого циліндра нівелюється різниця в створюваному зусиллі при прямому і зворотному русі штока.

Пневмоциліндр з телескопічною конструкцією оснащений штоками, кожен з яких вставляється в попередній за телескопічним принципом. Завдяки даній особливості конструкції, пневмоциліндри цього типу володіють невеликими габаритами. Надходження стисненого повітря відбувається через отвори, які є в штоку.

У пневмоциліндра односторонньої дії з поверненням пружинного типу в конструкції є вбудована пружина. Пружина дозволяє направити шток у зворотний бік. Даний елемент може перебувати в області штока або поршня.

Циліндр плунжерного типу оснащений плунжером, на який впливає потік стисненого повітря, змушуючи даний елемент рухатися. Для зворотного руху плунжера потрібно додаток сили ззовні.
Телескопічний односторонній циліндр працює за рахунок повітря, що надходить в задній частині. Висування телескопічних секцій відбувається послідовно.