Який обрати клей для плитки та декілька корисних порад

Плитка відноситься до найбільш популярних оздоблювальних матеріалів. Плитку використовують для обробки підлог та стін у приміщеннях різного призначення. Можливе застосування даного матеріалу як для внутрішніх, так і для зовнішніх оздоблювальних робіт.

Сфера застосування плитки дуже широка: оздоблення санвузла або кухні, створення покриття для підлоги, оздоблення сходів, фасадів і т.д. Щоб покриття з плитки виявилося довговічним і не зажадало ремонту незабаром після укладання, необхідно підібрати якісний клей для плитки. Можна купити клей на ac-ac.com.ua, вибравши потрібний варіант з представлених у каталозі позицій.

Типи складів, що клеять

Для фіксації плитки на підставі можуть використовуватися склади, що клеять різних типів. Серед них найбільш популярними вважаються такі різновиди:

  1. Цементні склади. Такі суміші включають цемент, пісок та додаткові добавки. Для таких матеріалів характерний високий ступінь фіксації, надійність та доступна вартість.
  2. Епоксидні клейові розчини виготовляються із епоксидної смоли. Цей матеріал чудово підходить для монтажу плитки в приміщеннях, де дуже високий рівень вологості. Це душові басейни, сауни, аквапарки, фонтани і т.д.
  3. Поліуретанові склади, що клеять, можуть застосовуватися в різних умовах. Можливе застосування такого клею під час облицювання фасадів, оскільки він підходить для використання на відкритому повітрі. Можна укладати плитку на поліуретановий клей у приміщеннях із нестабільними температурними режимами та іншими специфічними умовами експлуатації.
  4. Акрилові види клею ідеально підходять у тих випадках, коли потрібно закріпити плитку на поверхнях у тих приміщеннях, де рівень вологості підвищений постійно.
  5. Дисперсійні суміші можуть використовуватись у будь-яких умовах. У їхньому складі присутні синтетичні смоли та домішки, що покращують характеристики складу. Такі суміші швидко застигають, мають підвищену еластичність.

Вибір

Вибираючи клей для укладання плитки на будь-яку основу, слід дотримуватись наступних критеріїв:

  1. Якість фіксації заслуговує на особливу увагу, якщо потрібно прикріпити важку плитку у вертикальному положенні.
  2. Адгезійні властивості мають особливе значення для клею. Чим краще адгезія, тим довше плитка залишатиметься на поверхні.
  3. Еластичність клею набуває важливого значення, якщо потрібно зафіксувати плитку на дерев’яних та гіпсокартонних поверхнях.