Технологія та правила залиття фундаментів

Особливістю будь-якої будівлі є той факт, що найбільше експлуатаційне навантаження припадає саме на фундамент.

Тому до його зведення потрібно підійти максимально уважно.

За умови бажання заощадити або особисто контролювати всі процеси, можна спробувати залити його самостійно. Якщо для вас це актуально, в статті ми детально розповімо та позначимо основні аспекти процесу. При бажанні ви можете почитати більше по заливку фундаменту на https://www.skb.lviv.ua/services/zalivka-fundamentiv/, де також можна отримати поради провідних фахівців.

Різновиди фундаментів

Перед початком робіт потрібно визначитися, який з існуючих типів фундаменту ідеально підходить для конкретного об’єкта. Існує два види залізобетонних монолітних фундаментів – плитний та стрічковий. У кожного з них є свої характерні особливості, які потрібно брати до уваги.

Плитний – це монолітна залізобетонна плита, яку необхідно звести безпосередньо під всім будинком. Тому він є більш дорогим та трудомістким. Якщо є можливість відмовитися від використання такого фундаменту, то краще зупинитись на стрічковому. При цьому даний різновид фундаменту ідеально підходить для возведених будівель та споруд в регіонах, для яких характерна висока ймовірність землетрусів.

Що стосується стрічкового фундаменту, то це суцільна залізобетонна стрічка, яка споруджується під усіма несучими стінами. Буває декількох різновидів, залежно глибини зведення, тому особливу увагу при його формуванні фундаменту приділяється утепленню як самого заснування. Величезний плюс такого фундаменту полягає в його доступній вартості – він обійдеться дешевше плиткового. Єдиний недолік такого рішення – не підходить для зведення на проблемних хитких та грунтах з високим рівнем грунтових вод.

Розмітка під фундамент

На початковому етапі потрібно провести розмітку та визначитися із загальними розмірами фундаменту. Ключову роль відіграє такий параметр як глибина та ширина залягання. Але вона в цілому актуальна тільки для стрічкового фундаменту, але якщо це стрічковий тип. При цьому ширину робіть на 20 см більше, ніж товщину. Що стосується висоти, то вона розраховується на виходячи з глибини промерзання грунту. Максимум уваги приділяйте станом кутів, оскільки від цього залежить загальна міцність.

Ми рекомендуємо довірити роботи по зведенню фундаменту тільки профільним фахівцям. Це дозволить заощадити час та гроші, та буде служити гарантією відмінного результату.