Сонячні електростанції (скорочено СЕС) – це унікальне обладнання, що дозволяє перетворювати сонячну енергію на електрику. Встановлення сонячної електростанції дозволяє заощадити чималі кошти на оплату електрики.
Сонячні електростанції бувають різних видів. У кожному даному випадку підбирається відповідна модель. Потужність таких електростанцій буває різною та коливається в діапазоні від 10 до 60 кВт. Стандартними вважаються моделі потужністю 30 квт.
Переваги
У сонячних електростанцій багато переваг. Основні переваги даного обладнання такі:
- СЕС можуть встановлюватися практично будь-де. При цьому не має значення температура повітря у регіоні. Головне – кількість сонячного світла.
- На відміну від решти джерел енергії сонячне світло є невичерпним ресурсом. Використання енергії сонця з часом може стати порятунком для людства, яке стрімко витрачає ресурси на нашій планеті.
- При використанні даного джерела енергії не виявляється жодного негативного впливу на екологію. Нині ця особливість СЕС є особливо важливою.
- Завдяки відсутності рухомих елементів обладнання працює беззвучно. Можна встановити станцію на даху житлового будинку, не побоюючись, що вона створюватиме будь-які незручності.
- Устаткування працює протягом десятків років, повною мірою зберігаючи свої характеристики та продуктивність.
- Для встановлення сонячної електростанції не доведеться оформлювати будь-які додаткові дозволи.
- СЕС дозволяють здобувати незалежність від енергомереж, економити кошти. На окупність обладнання знадобиться лише кілька років.
Види
Існує кілька різновидів СЕС:
- Мережеві СЕС підходять користувачам, які бажають не платити за електрику. При відключенні станції приміщення перестає постачати електрику.
- Гібридні станції дуже практичні та зручні в експлуатації. Принцип їх роботи полягає в тому, що вдень будівля забезпечується електрикою за рахунок сонячної енергії. З настанням ночі електрика береться з промислової мережі або акумулятора, в якому накопичуються надлишки енергії.
- Автономні СЕС часто встановлюють на дачах. У процесі роботи вони спрямовують енергію споживачам електрики, а енергія, що залишилася, накопичується в акумуляторах.