Який обрати пилосос для домашнього користування

Потужність і фільтри — одні з ключових характеристик, яким потрібно приділити достатньо уваги, купуючи пилосос. Особливо це стосується моделей, що працюють на акумуляторі. Адже зазвичай вони є малопотужними.

Якщо вибрати бюджетну акумуляторну модель, її інтенсивності всмоктування вистачить хіба щоб зібрати крихти з гладкої підлоги. Для великої квартири, де поруч з людьми проживають домашні тварини, вертикальні пилососи придатні тільки для щоденного підтримання чистоти. Те саме можна сказати й про роботи-пилососи.

Пропонуємо розібратися, якою має бути потужність пилососа та чому ще потрібно приділити увагу, щоб прибирання в помешканні було зручним, швидким, а результат — ідеальним.

Якою має бути потужність

Правильний вибір техніки дозволяє витрачати мінімальну кількість часу на прибирання:

  1. Якщо підлогу встелено лінолеумом, ламінатом чи іншим гладким матеріалом, буде достатньо, якщо показник потужності пилососа становитиме 650 Вт.
  2. Для чищення килимів, килимових покриттів показник треба збільшити до 750–800 Вт. Техніка легко збере крихти з короткої ворси.
  3. За наявності підлогових покриттів із довгим ворсом мінімальний показник може бути 850 Вт.
  4. Поруч із вами проживає кіт чи собака? Для легкого видалення шерсті тварин із поверхонь необхідно купити потужний пилосос із показником від 850 Вт. Така модель потрібна й для алергіків, для яких якість прибирання є особливо важливою.

Якщо в будинку або квартирі підлога зроблена з різних матеріалів, варто зупинитися на потужному приладі. Адже цей показник можна змінювати. Регулятор може бути цифровим або механічним.

Що впливає на силові якості приладу

На потужність всмоктування пилососа впливає ряд факторів. Від двигуна зазвичай залежить від 25 до 35%. Тобто за споживаної потужності 1 500 Вт можна розраховувати, що він працюватиме з потужністю 375–525 Вт. Теоретично, цього достатньо для прибирання. Але є й інші нюанси, здатні знизити показник:

  • тип пристрою;
  • система фільтрації.

За однакової споживаної потужності, залежно від збірника пилу, всмоктування сміття може відбуватися з різною силою. Чим складніші фільтри та чим їх більше, тим меншою є потужність всмоктування. Пилосос, у якому всі деталі підігнані, демонструє краще всмоктування бруду.

Які фільтри використовуються в пилососах

Якщо ви не хочете, щоб частина пилу після всмоктування повернулася назад у повітря, потрібно врахувати, яким фільтром оснащено прилад:

  • мікрофільтри забезпечують тільки базовий захист від забруднень;
  • водяні варіанти збирають пил і бруд до спеціальної ємності з рідиною;
  • моделі НЕРА здатні всмоктувати навіть найдрібніші частинки пилу, алергени.

Останній варіант гарантує найкращий захист приміщення від пилу. Такі моделі ідеальні для людей, схильних до алергії, з проблемами дихальних шляхів. Їх варто придбати й власникам домашніх тварин.